Wednesday, April 24, 2024

Stratford High School Third Quarter Honor Roll

Share

First Honors

Grade 12: Nalanie Rose Acosta,  Irene Natalia Aguilar Alberto,  Njideka Mary Anekwe,  Ayana Jenelle Atkinson,  Jordon Michael Atkinson,  Oreoluwa Oyenike Atoyebi,  Dulce Maria Barrios,  Eugene Yeboah Bio,  Euna Yeboah Bio,  Christopher Peter Bode,  Brooke Elise Buckmir,  Shayla Marie Burian,  Edward Heli Heber Cabello,  Christina Camille,  Jose Antonio Carcamo-Ponce,  Jason Jacob Carrillo,  Elena Marlene Clark,  Nicholas Aiden Collazo,  Amos Nestor Colocho,  Isabella Colon,  Maura Catherine Conlan,  Ashley Gabriela Cortez,  Gianna Marie DeLaura,  Jaylin Fransheska Diaz Maldonado,  Collin Thomas Doherty,  Gwyneth Estrella,  Madison Mackenzi Everlith,  Nicholas Raymond Ferrari,  Matthew Robert George,  Tiana Elaine Golding,  Jalynn Marie Gonzalez,  Gabrielle Anyse Hall,  Gavin Andrew Hamilton,  Kamren Harrell,  Jeffrey Dwight Holton,  Paris Karizma Howell,  Nicolas James Hoydilla,  Tyler James Hutchinson,  Isaiah Irwin Johnson,  Jovan Randolph Scott Jones,  Jake Matthew Kszywanos,  Ngoc Le,  Conor Christopher Lesczczynski,  Nya Rose Long,  Peter Philip Mazzucco,  Javier Michael George McDonald,  Erin Madison McGhee,  Karen Dayana Mestizo,  Adriana Mariah Miranda,  Bryan Henry Mora,  Tania Nicole Morales,  Ryan Ulysses Munoz,  Alexander Mutis,  Nathaniel Christopher Nagel,  Alex A Nguyen,  Cameron Elizabeth Ocasio,  Olivia Rebecca Orris,  David Andrade Pacheco,  John Andrew Pastorok,  Madalena Joy Pech,  Sophia Maia Perry,  Simon Pertuz Guevara,  Craig Alan Peterson,  Benjamin Alan Petrie,  Ashley Carolina Quintanilla,  Angel Mauricio Ramirez,  Adrian Rivera,  Ciara Carol Roberts,  Christian George Rossis Mella,  Gabrielle Alexa Ruffin,  Jari Jasmine Salinas,  Sana Sarpas,  Kaydean Nadine Saunders,  Emilie Jane Silverman,  Yasmin Bukola Sokunle,  Franzier Benjamin Soto,  Rees Le Stafford,  Lintsay Natalie Tejada,  Julie Marie Tejera,  Melanie Crystal Tineo,  Paul V Tran,  Victoria Theresa Troilo,  Sierra Rose Troutman,  Makayla Marie Tzul,  Katheryn Valiente Barrios,  Nelson Anthony Villafane,  Makayla Rebekah Miriam Walters,  Megan Elizabeth Wendland,  Kymorah Wright.

Grade 11: Manuel Alejandro Aguilar Alberto,  Kimberly Maryluz Asuncion,  Chloe G Atkins,  Michelle Cristina Barba,  Shane Louis Bellantoni,  Peggy Amoafoa Boateng,  Mary Therese Carmody,  Marcus Gerald Cavallo,  Kaylin Eliazbeth-Ann Cawley,  Jaimee Elizabeth Cisero,  Caitlyn Buzar Corpuz,  Lilly Christina Courbron,  Samuel Cruz,  Molly Ann Csonka,  Daniel Ryan D’Haiti,  Cooper Nathaniel David,  Johan Ernesto Delorbe,  Francesca Juliet DeRosa,  Nina Marie Dickervitz,  Joshua Lawrence Dowman,  Lauren Elizabeth Eyerman,  Ty James Faerdy,  Branely Fernandez,  Kaleigh Elizabeth Foito,  Madalyn Renee Gauvin,  Sade Rihanna Gooden-Bracey,  Brianna Nicole Guzman,  Stephanie R Herrera,  Olivia Flavia Caroline Hudson,  Claire Elisabeth Jackson,  Sarah Anne Jones,  Princess Angie Kayembe,  Chenelle Levy,  Elijah Christian Lewis,  Niyah Catherine Lewis,  Angie Manigat,  Josephine Haley Mastro,  Rosendra Wikelly Merveil,  McKenzie Brooke Moore,  Mia E Nierenberg,  Emmanuel Nunez,  Lauren Riley Ogrodowicz,  Ty Thomas Edmond Owen,  Derek John Paolucci,  Alyssa Francesca Pato,  Isabella Danielle Pato,  Trevor Thomas Perley,  James Cyrus Peters,  Gabriel Henrique Piva,  Jhoan Emilio Quezada,  Bruno Mauricio Ramallo Estrada,  Madelyn Alyssa Randolph,  Jaheishie Lateka Reynolds,  Zachery A Rider,  Natalia Raquel Rivera,  Gabriel Joseph Rodriguez,  Grace Alicia Romatzick,  Elder Jafet Roque Panameno,  Nathanael Noah Rosier,  Lindsey Marie Rywolt,  Danielle Isabel Santiago,  Jolaisha Nayliz Santiago,  Victor Manuel Sincuir,  Demetrie Lamont Strong,  Kent Robert Taylor,  Yarisa Marie Tejada,  Lailahny Torres,  Samantha Rae Torreso,  Kelsey Rowan Welch,  Brianna Titania Williams,  Chelsea Devina Williams,  Samara Zakia Williams,  El M Youngquist.

Grade 10: Jacob Andres Aguirre,  Sandy Faith Allen,  Callisto Mia Banks,  Joshua Barg,  Gia Emani Bendolph,  Zoe Elizabeth Bernard,  Elliana Nicia Bosques,  Riley Madison Buyskes,  Gemma Rose Byrne,  Gabriella Camille,  Eleanora Luciana Cantiello,  Emily Grace Chess,  Mellisha Juanique Clarke,  Gabrielle Cola,  Taylor Andrea Dunbar,  Jayla Lasha’e Ely,  Qwanell Theo Estaba-McCray,  Devin Troy Farrington-Posner,  Juliana Lee Feliciano,  Daniel Teixeira Fernandes,  Mina Lauren Fernandes,  Steven Gaston Figueroa,  Tyler Joseph Finn,  Seth Flockhart,  Ariel Barbara Frager,  Jakob Daniel Gagne,  Keury Garcia Castillo,  Aaron Casimer Garnett,  Nathalia Habtemariam,  Nathaniel Habtemariam,  Alyssa Michelle Clarise Hall,  Couture Henderson,  Matthew Charles Holmgren,  Joseph Michael Holton,  Adrian Angel Izazaga,  Justin Manuel Jimenez,  Sammy Mohammed Khouja,  Raiyan A Khusru,  Matthew Tyler Kleszczewski,  Leaniya Rachel Lafleur,  Jana Ailyn Lopez Miranda,  Angelica Lee Lopez,  Katie Marquez Paz,  Gian Carlos Martinez,  Madyson Anne McCain,  Katherine Anne Miller,  Noah Thomas Moon,  Mateusz Niedbala,  Sebastian Uriel Ortega-Alemar,  Deandrea Yolandane Paisley,  Lauren Nicole Paolucci,  Kalie Marie Pena,  Pedro Pena,  Steve Michael Peterson,  Grace Kathleen Petrie,  Alexander Prince,  Jeremy Armond Ragsdale,  Jacob Robert Right,  Dana Giselle Rios Placencia,  Deon Ferdinand Robinson,  Arianna Marie Rodriguez,  Camella Karma Idalia Rodriguez,  Daniel Francisco Rodriguez,  Vincent Stephen Roman,  Ferdinando Ruano Catalan,  Chen Shi,  James Evans Stafford,  Jack Anthony Swanson,  Ava Katherine Tracy,  Darius Tunstall,  Evelyn Valdovinos-Torres,  Heimy Vasquez,  Raegan Claire Wiltsie,  Hailey Marie Wishart,  Hannah Rae Wishart,  Jazmyn Ameada Wright.

Grade 9: Vincent Joseph Aquino,  Zoe Malaya Baird,  Asha Liana Bheer,  Tylor Anthony Bonaventura,  Madisyn Shelley Bradley,  Richard Teofilo Burgos,  Emily Lorraine Carretta,  Isabelle Catalina Charity,  Jesse Buzar Corpuz,  Chelsea DeManche,  Riley Jean Dicks,  Michael Pinto Diogo,  Danyella Dhanae Dixon,  Adam El Ayche,  Cinar Alex Eren,  Indah Melati Escalante,  Emma Victoria Eyerman,  Natedine Mya Fabian,  Thomas Edward Fahan,  Mallory Alexa Ferrari,  Avery Lauren Foito,  Melany Maria Gutierrez Ortiz,  Duy Bao Huong,  Chloe Briana Johnson,  Elody Saelle Josma,  Brennan Robert Kelly,  Callista Ann Kopta,  Margaret Rose LaReau,  Olivia Laine Leimgruber,  Alexander James Lugo,  Hudson Monroe Lynch,  Madisyn Lillian Markland,  Teagan Eileen McCaughey,  William Timothy McKay,  Alex Daniel Medina,  Melany Gisele Melendez Borjas,  Elise Isadora Mellen,  Grace Anne Miron-Dominguez,  Benita Esther Moono,  Nathaniel Jeffrey Moreno,  Nollie Grace Navara,  Lena Ngoc Nguyen,  Olivia Mae North,  Carter James Ormsbee,  Angelis Marie Ortiz,  T Maxim Richard Owen,  Daneilla Tamara Paisley,  Henry Makoto Pearson-Lautenslager,  Nicholas Charles Peglow,  Rosalyn Anna Pham,  Christopher Adrian Poche,  Catherine Mary Raffaeli,  Aaron Myron Ratushnuk,  William Arnaldo Reinisch,  Abigail Rene,  Justin Orlando Sandoval,  Ayden Carlos Spencer,  Matthew Daniel Stanislavskyy,  Javier Kaif Sterling,  William Justin Tanner,  Alana Jade Taylor,  Jace Martin Taylor,  Justin Tejada,  Derick Toxtle Zenteno,  Ashlyn Marie Tracy,  Peter William Troilo,  Winner Tshiyoyo Tshibombi,  Juliana Louisse Hitosis Vargas,  Mackenzie Shamus Vasquez,  Madison Liam Vasquez,  Evan Thomas Wendland.

Second Honors:

Grade 12: Olivia Catherine Agapito,  Alejandra Arias,  Leticia Akua Gyanwaa Asante,  Layla Ana Bell,  Alex Bilan,  Ethan Rodrigo Butz,  Stella Maris Byrne,  Mathew Castro,  Hector Cerezo,  Isabella Marie Cleveland,  Amelia Ray Courbron,  Emma Jean Head,  Joel Nathanael Henry,  Deiby Alexander Hernandez Ramos,  Hilary Elizabeth Holmgren,  Jordan Michael Scott Jones,  Latifa Rissala Karim,  Katrina Magdalena Mahoney,  Dylan Max McCain,  Shiane Lynn McCallister,  Ceili Theresa McCaughey,  Ella Grace McKay,  Alexander Thornton Mocarski,  Gianna Marie Molina,  Anastasia Briana Muthra,  Tristen Ty Pena,  Destiny Marie Pierre,  Mya Rachel Raslavsky,  Dior Connie Alicia Redding,  Ryan William Right,  Erika Victoria Sincuir,  Rowena Maev Smith,  Mackenzie Lynn Snyder,  Kortney St Preux,  Igor Igorovynch Stefanyshyn,  Cecil Velez,  Kayla Rita Vernet,  Gerryiki Jaymes Williams,  Diana Carolina Zavala Chavez.

Grade 11:  Ahmad Diab Agha,  Josilyn Allen,  Nex Elizabeth Bedoya,  Mackenzie Nicole Benevides,  Robert Brice,  Casey Marie Carretta,  Branden Charles,  Esdras Neves Costa,  Sarah Aubrey D’Aloia,  Aleisha Nicole Diaz,  Tyjuan Tyrell Edmonds,  Alexander Anthony Escobar,  Christopher Jay Evangelista,  Jaylen Christina Imani Evans,  Darren Fabentz Fabre,  Kathnie Fabre,  Adeline Kate Horne,  Kanye Jackson,  Aidan R Kelemen,  Angel Antonio Lainez,  Mia Franchesca Larios,  Gabriel Fallon Lattanzi,  Carlos Favian Lopez Jara,  Elizabeth Grace Lubas,  Myles A Maria,  Seamus John McCaughey,  Amelie Rose McCool,  David Jairo Montoya,  Varrick Keith Nelson,  Jalynn Marie Perez,  Christian Donald Pierre,  Justin Martin Polanco,  Thomas James Polchies,  Kylie M Rosen,  Kryssan Russell,  Travis J Simon,  Julius Andre Sinclair,  Aaliyah Kim Smith,  Joshua Isaias Soto,  Andrew Mark Spellman,  Donald Xavier Stancil,  Angelina Field Taccogna,  Tristan David Tiscia,  Ariana Samantha Villafane,  Lexi Marie Zajac.

Grade 10: Dominic Xavier Arias,  Marcus Jacob Barron,  Lynne Bass,  Madison Olivia Bike,  Nevaeh Alexandrea Booker,  Caroline Irene Branco,  Samantha Buttress,  Genesis Cossette Carranza Carrera,  Blake Aaron Casinelli,  Al Dorothy Cerniglia,  Jasir Emanuel Crespo,  Brooklyn Grace DiMatteo,  Sasha Nkechi Ekwuabu,  Brian Alberto Gonzalez,  Sophia Diana Gripp,  Jacob Lawrence Haddad,  Rudy Antonio Hernandez Cortez,  Papa Kofi Ewusi Insaidoo,  Flora Asucena Jochola,  Sebastian Liranzo,  Mia Symone Loiseau,  Amelis Isabella Medina,  Samuel James Miller,  Madisyn Olivia Moore,  Xavier Emeka Nnacheta,  Nabiha Bano Nomani,  Chloe Denise Palomo,  Emma Rose Petrie,  Christian Carlos Ramirez,  Scarlyn Ramirez,  Nicholas Adrian Ramos,  Emely Samantha Roche,  Dor’Jhana Roofe,  Kaiden Cole Shiggs,  Mary Silkman,  Ava Jean Smith,  Alyscia Solano,  Mark Stanislavskyy,  Mary-Grace Sutton,  Zion Ali Thompson,  Gavin Robert Totten,  Alef Didier Valdez Leonardo,  Brianna Marie Vargas,  Anthony James Wardlow,  Connor Matthew Zink.

Grade 9: Julianna Alicea,  Eliezer Dariel Almonte,  Luisdavid Alvarez Valdovinos,  Jheorge Victor Barros,  Edwin David Bendeck Castro,  Geoffrey Benevides,  Joseph Michael Blaine,  Christopher George Bludevich,  Benjamin Francis Coble,  My’Kaylia Ebonese Curry,  Sophie Rose DeLise,  Malia Orama Hennegan,  Shabaz Steven Henry,  Tatiana Mireille Izazaga,  Ciara Emma Johnston,  Thaiyana Keyonna Tashe Kelly,  Graydon Callery Kirkham,  Chase Diamond Lengyel,  Nicholas Lubas,  Andrew Martinez,  David Martinez-Miguel,  Adeyanna J Mckay,  Jack Thomas North,  Melany Sarahi Oliva Reyes,  Jahsiyra Jada Phillips,  Jasiah Alonzo Pitt,  Katherine Daniela Pulla,  Knoxroy Michael Rhoden,  Lily Rose Rivera,  Michael Rivera,  Jaylen Arletta Speed,  Evelyn St Clair,  Joshua James Tiberio,  Joshua Walter Tribie,  Jordan Velazquez,  Dana Paige Wechter,  Charles Edward Welch,  Ra’amya Akiyah Yochanan John,  Brady Zhong,

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Read more

Local News